اتاق برند سازی

چقدر با این کلمه آشنا هستید؟ از برند و برندینگ چه میدانید؟ آیا این کلمه مناسب تجارت شما است؟ چگونه میتوان از برندینگ برای رشد تجارت کمک گرفت؟ آیا نیاز است که از یک مشاور برندینگ و تخصص او استفاده کنید؟

جواب شما اینجا و در این مقاله است.

برند چیست؟ برندینگ چطور؟
برند Brand که مردم در کوچه و خیابان به آن “مارک” هم میگویند به معنای اسم و نام تجاری است. برند همانند اسم اشخاص، باعث شناخت و تمیز یک محصول از دیگر محصولات مشابه است. بنابراین یک برند یک نام تجاری است که کالا و خدمات خاصی را به مشتریان معرفی میکند.
شاید مثال گویا تر باشد؛
“کلینکس”، یک محصول نیست بلکه یک برند است اما معرفی قدرتمند این برند و مدیریت آن که به برندینگ معروف است باعث شده است تا مردم به تمامی دستمالهای کاغذی نام “کلینکس” بدهند. یا برند “لی” نیز همین داستان را دنبال میکند. “لی” اسم یک برند است اما مردم گرچه که به اشتباه اما به شلوارهای جین ” لی” میگویند و این نشان از یک برندینگ قوی و دقیق و موثر دارد.
بنابراین برندینگ مدیریت درست، هوشمندانه و اثرگذار یک برند است که میتواند باعث شناخته شدن و اشتهار یک برند بشود.

این استراتژی برندینگ است که تصمیم میگیرد کالا و خدمات را چطور معرفی و معروف کند.

 

شما به عنوان یک تولید کننده و یا مدیر یک مجموعه خدماتی که اسم و نشان تجاری دارید،در هر حال نیازمند معرفی و دیده شدن هستید. برندینگ به شما کمک میکند تا شناخته شوید و مشتریان با شما ارتباط برقرار کنند. هرچه مدیریت برند شما دقیق تر و کاربردی تر باشد، برند شما بیشتر مطرح خواهد بود. از طراحی لوگو گرفته تا تهیه شعار برند شما و همچنین ایجاد فضای مناسب برای به چشم آمدن تجارت شما، همگی تحت نظر برندینگ انجام می شود.
یک نام و لوگوی خلاقانه و مرتبط، یک شعار تجاری موثر وهمچنین استفاده از بهترین استراتژی های رویارویی با رقبا، اصلی ترین پایه های برندینگ محسوب می شوند.

 

امروزه کارکرد برندینگ در تجارت کاملا جا افتاده و ملموس است. شرکتهای بسیاری در دنیا هستند که نوشیدنی قهوه ای گازدار شیرین تولید میکنند، اما پپسی و کوکاکولا در زمینه برندینگ قوی تر از بقیه عمل کرده اند. در واقع میتوان گفت برندینگ کمک میکند که نام تجاری شما همیشه بر سر زبانها و در معرض دید باشد. به همین دلیل است که یک مدیریت برند درست حتا تا جایی پیش میرود که سهام متعلق به شرکتها را بالا و پایین برده و در رشد و سقوط یک تجارت نقش بزرگی را ایفا میکند. واقعیت دنیای تجارت امروز، برنده بودن در بازاری پر از رقیب است. رقبایی که هرکدام آمده اند تا مشتری را از آن خود کرده و بازار را در دست خود بگیرند. در این بین تجارتی موفق است که بیشتر دیده شود، بیشتر شنیده و بیشتر استفاده بشود. اینجاست که برندینگ حضور خود را بر تجارت تحمیل میکند و مدیریت برند حرف اول را میزند. استفاده از انواع استراتژی های بازار، روشهای درست و حرفه ای مدیریت تبلیغاتی و همچنین شناخت روشهای کنارزدن رقبا حیطه ی عملیاتی برندینگ است.

به طور خلاصه میتوان گفت که برندینگ حفظ و نگهداری از نام تجاری شما با استفاده از تاکتیکهای ویژه است.

 

مجموعه ی ایرتیباط علاوه بر خدمات ویژه برای تجار و بازرگانان ترکیه و کشورهای منطقه، در راستای کمک به رشد و معرفی تجارتها و صنایع، برندینگ را نیز در لیست خدمات خود گنجانده است.
تیمی متشکل از کارشناسان و مشاوران تجاری با تجربه در کنار طراحان خوش ذوق و مسلط به بازار آماده اند تا از نام و نشان تجاری شما حفاظت کرده و در شناخته و دیده شدن آن نیز همراه شما باشند. ما استانداردهای بازاریابی و عناصر حضور قدرتمند در بازار را میشناسیم و راههای مطرح شدن یک برند را به خوبی میدانیم. گروه ایرتیباط به شما کمک میکند تا بتوانید نام و نشان تجاری منحصر به فرد خود را چه در ترکیه و چه در بقیه کشورهای منطقه اعم از ایران، کشورهای عربی و کشورهای آسیای غربی ثبت کرده و در معرفی خدمات و محصولات خود از مشاوره و ایده های  خاص بهره مند باشید.

بطور خلاصه خدمات برندینگ ایرتیباط شامل موارد زیر است:

  • تحقیقات بازار، رصد کردن وضعیت بازار، شناسایی بازارهای مناسب برای ورود
  • نظارت و ایده پردازی در فرآیند برندسازی
  • نظارت بر قیمت گذاری محصولات و خدمات برند و آنالیز میزان سود احتمالی
  • انتخاب یا نظارت بر انتخاب نام برای محصول، خدمات، کمپینها و…
  • طراحی و نظارت بر طراحی بسته بندی محصول )Packaging( ، شامل سایز، رنگبندی، فونتها و سایر المانهای بصری
  • طراحی و نظارت بر تیزرهای تبلیغاتی تلوزیونی، تبلیغات در روزنامه، مجله، ایمیل مارکتینگ، وبسایتها و وبلاگها، استندهای تبلیغاتی، بنرهای تبلیغاتی، تابلوهای تبلیغاتی و به طور کلی هر نوع آگهی تبلیغاتی که متعلق به برند است.
  • هماهنگی با طراحان گرافیکی، Video Makerها، کپی رایترها، بخش چاپ و… جهت تولید محتوای هدفمند
  • نظارت بر تمامی نوشتهها و شعارهای تبلیغاتی و هر نوع نوشته که مخاطبان برند خواهند دید.
  • نظارت بر ادبیات و لحن پیامها )به طور کلی هر پیامی که مخاطب از تبلیغات، محصول و… برند میبیند و میخواند و میشنود
  • نظارت بر نحوه توزیع محصول و آگاهی از واکنشهای مختلف مشتریها نسبت به چگونگی عرضه محصول

 

در ایرتیباط همه در کنار هم رشد میکنند.